Radiesse

Radiesse jest unikalnym wypełniaczem do skóry opracowanym na bazie mikrokuleczek hydroksyapatytu (CaHA) zawieszonych w nośniku żelowym o dużej zawartości wody. Jest w 100% biokompatybilny co oznacza, iż przed przeprowadzeniem zabiegu nie jest konieczne wykonywanie testów alergicznych. CaHA i jego składniki- wapń oraz fosfor są naturalnie występującymi składnikami ludzkich tkanek.
 
Często zadawane pytania...

Czy konieczne będzie wykonanie testu alergicznego?

Radiesse? dermal filier jest formułą w pełni biokompatybilną, wobec powyższego żadne testy alergiczne nie są konieczne przed zabiegiem.
 
Czy występują jakieś działania niepożądane?
Mogą pojawić się, reakcje związane z samą iniekcją, na przykład: obrzęk, ból, nieprawidłowa pigmentacja lub bolesność w miejscu wstrzyknięcia, zwykle utrzymujące się przez okres kilku godzin lub dni.
 
Co w przypadku, gdy przyjmuję lekarstwa?
W przypadku przyjmowania lekarstw, nawet gdy są one dostępne bez recepty, należy poinformować lekarza wykonującego zabieg. Mogą one bowiem mieć wpływ na przebieg leczenia.
 
Czy to boli?
Pacjenci reagują różnorodnie, warto zatem porozmawiać z lekarzem o zastosowaniu środków uśmierzających ból podczas wykonywania zabiegu.
 
Czy Radiesse? dermal filier może być wstrzykiwany w obrębie wcześniej zastosowanych implantów?
Jeśli uprzednio stosowano u Ciebie inne wypełniacze lub gdy wprowadzono u Ciebie wypełniacze permanentne, prosimy poinformować o tym lekarza planującego zabieg i omówić z nim zaistniałą sytuację.
 
Czy Radiesse? dermal filier jest wypełniaczem permanentnym?
Nie, nośnik żelowy ulega rozpuszczeniu w przeciągu kilku miesięcy, zaś strukturalne mikrogranulki rozpadają się podczas kolejnych miesięcy pod wpływem naturalnych procesów metabolicznych organizmu.
 
Czy Radiesse? dermal filier przybierze twardą lub wyczuwalną formę?
Nie, Radiesse? dermal filier pozostaje substancją miękką i podatną przybierając parametry charakterystyczne dla własnej tkanki organizmu.
 
Jak długo będzie się utrzymywać efekt Radiesse? dermal filier?
Korekcja uzyskana z zastosowaniem Radiesse? dermal filier powinna utrzymywać się przez okres ponad jednego roku, a w niektórych przypadkach do dwóch lat. Indywidualnie uzyskane wyniki mogą się różnić w zależności od wieku, typu skóry, stylu życia i aktywności mięśniowej. Okres utrzymywania się zależny jest również od obszaru zastosowania.
 
Czy Radiesse? dermal filier został zarejestrowany przez odpowiednie urzędy?
Tak, Radiesse? dermal filier został zarejestrowany do stosowania w Europie (uzyskał certyfikat CE) oraz w Stanach Zjednoczonych (FDA). Jest również zarejestrowany w Polsce w Urzędzie Rejestracji Leków i Wyrobów Medycznych.
 
Jak szybko mogę wrócić do moich codziennych obowiązków?
Większość pacjentów wraca do pracy bezpośrednio po zabiegu. Jeżeli wystąpił obrzęk lub zaczerwienienie, ustępują one w ciągu 24 godzin.