Mezoterapia

Mesolift - Wygładzanie i odmłodzenie skóry
Starzenie się jest naturalnym procesem, jest prawem natury, ale przy dzisiejszym rozwoju medycyny estetycznej można starzeć się młodo i pięknie. Medycyna oferuje nam liczne metody usuwania bądź zatrzymywania oznak starzenia się. Gładka i jędrna skóra to atrybut każdego człowieka i należy go pielęgnować.
 
Zabieg jest najnowszym osiągnięciem w zakresie mesoliftingu uzyskanym w oparciu o niestabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia nie zwierzęcego. Zabiegi mesoliftu są jedną z metod zapobiegania starzeniu się skóry. Techniki mesoliftu w połączeniu z rozwiązaniami uzyskanymi w oparciu o kwas hialuronowy mogą zrekompensować niską jakość lub utratę naturalnego kwasu hialuronowego. Badania wykazują, iż wielokrotne wstrzykiwanie preparatu w wierzchnią warstwę skóry właściwej, aktywnie i trwale uwadnia naskórek, zwalcza oznaki starzenia (tj: linie, załamania), zwiększa elastyczność skóry i chroni przed wolnymi rodnikami.
 
Protokół terapii jest uzależniony od wieku, stanu skóry i oczekiwań pacjenta. Może być koniecznych kilka sesji, aby uzyskać zamierzony rezultat. Pomiędzy sesjami zalecana jest przerwa trwająca ok. 2 tygodnie
 
Mesolift polecany jest szczególnie osobom:
 • po złuszczaniu naskórka (dermabrazja, peelingi)
 • palącym papierosy
 • ze zmęczoną skórą
 • narażonym na działanie słońca lub mrozu przez dłuższe okresy
 • po porodzie
 • profilaktycznie dla każdego!

 
Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku. Zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz. Przed zabiegiem
 
zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Nie należy zażywać aspiryny, ani produktów pochodnych, przeciwzapalnych, leków przeciwzakrzepowych, ani dużych ilości witaminy C na trzy dni przed sesją zastrzyków. Skóra musi być pozbawiona makijażu bezpośrednio przed zabiegiem.
 
Przebieg zabiegu
zastrzyki są stosunkowo bezbolesne. Jednakże lekarz może zaproponować nałożenie kremu znieczulającego na obszar(y) poddane zabiegowi, około 10-20 min przed sesją. Zabiegi mesoliftu przeważnie wykonywane są na obszary takie jak: twarz, szyja, dekolt, rzadziej wierzchnia część dłoni. Ostatnio coraz bardziej popularne jest ostrzykiwanie skóry łokci i kolan. Preparat wstrzykuje się w połączenie skórno-naskórkowe lub w powierzchowną warstwę skóry właściwej, techniką płytkich nakłuć seryjnych na głębokość 1 lub 2 mm co ok. 0,5 cm. Po zabiegu lekarz może wmasować krem z witaminą K lub inny preparat ograniczający możliwość pojawienia się drobnych siniaczków.
 
Po zabiegu
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być trochę zaczerwieniona. Mogą też wystąpić drobne krwiaki. W zależności od zastosowanej techniki oraz rodzaju skóry, mogą być widoczne małe grudki przez 2-3 dni po sesji. Dlatego należy poinformować lekarza o planach towarzyskich lub zawodowych, aby można było wybrać odpowiedni termin sesji. Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, promienie słoneczne i sauna).
 
Przeciwwskazania
 • kobiety w ciąży i karmiące piersią
 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego i/lub infekcje (trądzik, opryszczka...)
 • skłonności do nadmiernego powiększania się blizn
 • choroby układu immunologicznego
 • choroby wywołane przez wirusy i bakterie
 • immunoterapia
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 
Cena jednej ampułki 380zł - 450zł