Ellipse - Zabiegi na trądzik

Wielu z nas na pewnym etapie życia ma problemy z trądzikiem Krąży wiele mitów na temat przyczyny występowania trądziku. Wiele osób myśli, że jedzenie takich produktów jak frytki lub czekolada powoduje częstsze pojawianie się trądziku. Inni twierdzą, że na obecność trądziku ma wpływ niski poziom higieny osobistej. Obie grupy nie mają racji. Przyczyną występowania trądziku jest podwyższony poziom produkcji androgenu (hormonu produkowanego zarówno przez organizm kobiety jak i mężczyzny), który stymuluje produkcję tłuszczu przez gruczoły łojowe. Wyższa produkcja tłuszczu powoduje blokowanie porów skórnych, a co za tym idzie uniemożliwienie wydostawanie się tłuszczu na powierzchnię skóry. Trądzik w rzeczywistości jest infekcją spowodowaną bakteriami skórnymi, które żywią się tym tłuszczem i powodują jego degradację. Podczas rozmnażania komórek powstają produkty jałowe i kwasy tłuszczowe, które blokują ujścia gruczołów łojowych i powodują tworzenie się zaskórników oraz zmian trądzikowych. Dziś, dzięki bezpiecznemu i klinicznie sprawdzonemu zabiegowi Ellipse, pomoc znajduje się na wyciągnięcie dłoni.
 
JAK DZIAŁA ZABIEG ELLIPSE?
Rozbłysk widocznego światła kierowany jest na miejsce zabiegu. Unikalny system Ellipse I2PL dzięki dwóm niezależnym systemom zapewnia, że do Twojej skóry dociera tylko światło o poprawnych parametrach (długość fali). Światło, które dociera do powierzchni skóry, jest pochłaniane przez hemoglobinę ? czerwony pigment, który występuje we krwi. Światło z lampy błyskowej podgrzewa hemoglobinę w drobnych naczyniach krwionośnych znajdujących się tuż pod powierzchnią skóry. To powoduje niewielkie uszkodzenia w gruczołach łojowych i spowalnia nadprodukcję tłuszczu, która jest przyczyną powstawania trądziku.
 
JAK DŁUGO TRWA ZABIEG ELLIPSE?
Dzięki temu, że szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło do skóry, ma wymiary 10 mm na 48 mm, możliwe jest podczas jednego błysku światła objęcie dużego obszary skóry. Pełen zabieg twarzy wymaga około 60 błysków. Łącznie z konsultacją i przygotowaniem do zabiegu, nie powinno to zająć dłużej niż 20 minut. Typowa kuracja obejmuje 4 zabiegi, z zachowaniem 3-tygodniowej przerwy miedzy nimi.
 
KTO MOŻE BYĆ PODDANY ZABIEGOWI?
Jeżeli masz trwałe problemy z trądzikiem, zabieg na pewno Ci pomoże. Najlepsze rezultaty osiągane są w przypadku kuracji stanów zapalnych trądziku ? czyli powszechnie znanych czerwonych, bolących wyprysków. Ważne jest, aby Twoja skóra była relatywnie blada w momencie wykonywania zabiegu, gdyż w przeciwnym przypadku zbyt duża ilość światła zostanie pochłonięta przez Twoją ciemniejszą cerę.
 
JAK POWSTAJE TRĄDZIK?
Normalny włos i gruczoł łojowy (1) może zostać częściowo zablokowany (2). Bakteria zwana P. acnes rozwija się na sebum i produkuje kwas tłuszczowy. Organizm reaguje, blokując ujścia skórne gruczołu (3). Czasami mieszanka protein z włosów, tłuszczu i kwasu tłuszczowego niszczy ścianki torebek włosowych i powoduje stan zapalny (4). Zabieg z użyciem systemu Ellipse polega na ograniczeniu dopływu krwi do gruczołu łojowego, co spowalnia produkcje naturalnego tłuszczu ? sebum (5).
 
CZY ZABIEG JEST BOLESNY?
Tolerancja na ból to sprawa bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby. Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako uczucie dyskomfortu podobne do pieczenia skóry, wie?czorem po całodziennym pobycie na plaży. Im jaśniejszy kolor skóry, tym zabieg jest mniej bolesny.
 
CZY PRZED I PO ZABIEGU NALEŻY ZACHOWAĆ ŚRODKI OSTROŻNOŚCI?
Stosowane podczas zabiegu światło Ellipse jest całkowicie bezpieczne, więc niepotrzebne są żadne specjalne środki ostrożności. Potencjalne szkodliwe długości fal są bezpiecznie eliminowane dzięki unikalnej technologii Ellipse Dual Mode Filtration System. Zabieg Ellipse leczący trądzik to terapia kombinowana. W klinice dostaniesz tubkę żelu lub kremu adapalenowego do smarowania zainfekowanego obszaru co wieczór przez cały okres trwania terapii. Adapalen posiada właściwości przeciwzapalne, poprzez redukcję (normalizację) grubości skóry, w obszarze poddawanym zabiegowi. Więcej dowiesz się od lekarza, który przepisze Ci adapalen. W zasadzie nie jest wymagana specjalna pielęgnacja skóry po zabiegu, ale osobom o skórze wrażliwej może przynieść ulgę przyłożenie zimnego okładu do twarzy zaraz po zabiegu, a także stosowanie maści przepisanej przez lekarza.
 
CZEGO MOŻNA OCZEKIWAĆ PO ZABIEGU?
Po zabiegu możesz odnotować ogólne zaczerwienie skóry twarzy. Jeżeli masz skórę zniszczoną działaniem promieni słonecznych to niektóre ze zmian pigmentacyjnych mogą zmienić kolor na ciemniejszy lub w niektórych przypadkach zniknąć. Ponieważ bardzo trudne jest całkowite usunięcie bakterii, Twój lekarz prawdopodobnie zaleci Ci stosowanie żelu adapalenowego przez kilka kolejnych miesięcy po zakończeniu wykonaniu zabiegu. Jeżeli doznasz w przyszłości nawrotów trądziku, zabieg z użyciem systemu Ellipse może zostać powtórzony. Chociaż rezultaty mogą różnić się w zależności od indywidualnej reakcji, wstępne wyniki z ostatnich badań klinicznych wskazują, że spadek występowania zamian spowodowanych trądzikiem dzięki zastosowaniu zabiegów Ellipse wynosi 58%, natomiast używając miejscowo jedynie kremu uzyskano wynik 33%. O rezultaty zabiegów jakich możesz się spodziewać, zapytaj się Twojego lekarza.
 
JAKĄ MAM PEWNOŚĆ, ŻE ELLIPSE TO SKUTECZNA I BEZPIECZNA METODA?
Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod kierunkiem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami na stronie internetowej www.ellipse.org.pl. Warunki Twojej kuracji będą oparte na wskazówkach opracowanych i polecanych przez lekarzy prowadzących badania kliniczne.
 
Zobacz sam

 
Cennik
Twarz 350zł
Plecy, dekolt 300zł - 500zł