ELLIPSE - kuracja na rozszerzone naczynka

Czy wstydzisz się nieestetycznych pajączków na twarzy i nogach?
Teraz nie musisz już więcej próbować ukrywać swoich rozszerzonych naczynek. Ellipse stosuje krótkie, bezpieczne rozbłyski światła, aby szybko usunąć te cienkie naczynia (naukowa nazwa to teleangiektazja) z Twojej twarzy czy nóg.
 
Jak działa zabieg Ellipse?
Rozszerzone naczynka to małe naczynia krwionośne położone tuż pod powierzchnią skóry. Operator Ellipse kieruje rozbłysk widocznego światła na miejsce zabiegu. Unikalny system Ellipse I2PL dzięki dwóm niezależnym systemom gwarantuje, że do Twojej skóry dociera tylko światło o poprawnych parametrach (długości fali). Krew zawiera hemoglobinę, która absorbuje światło i zmienia je w ciepło, niszcząc białka w ścianie naczynia krwionośnego. W rezultacie naczynka stopniowo i bezpiecznie zanikają po zabiegu. Aby zapewnić optymalną transmisję światła do naczyń krwionośnych, na skórę nanosi się przed zabiegiem cienką warstwę żelu (podobnego do stosowanego podczas badań USG). Jakie naczynka mogą być poddane zabiegowi? Zabiegowi mogą być poddane wszystkie naczynia krwionośne na całym ciele. Najczęściej zabieg stosuje się na rozszerzone naczynka umiejscowione na twarzy, klatce piersiowej i nogach. Ponieważ zabieg opiera się na absorpcji promieni świetlnych przez hemoglobinę we krwi, więc jest najbardziej skuteczny w przypadku osób o jasnej skórze. Im jaśniejsza jest skóra, tym większy jest kontrast między nią a naczyniem krwionośnym, co ułatwia zabieg. Jednak Ellipse jest wyposażone w zaprogramowane różne ustawienia dla różnych rodzajów skóry i włosów, co gwarantuje, że dostarczona energia jest optymalna dla Twojej cery.
 
Jak długo trwa zabieg Ellipse?
Szklany pryzmat w aplikatorze Ellipse, który kieruje światło do skóry, ma wymiary 10 mm na 48 mm. Dzięki temu podczas jednego błysku światła możliwe jest objęcie zabiegiem kilku naczyń krwionośnych. Czas zabiegu zależy od wielkości rejonu poddanego kuracji, a także liczby naczyń krwionośnych. Zazwyczaj jeden zabieg trwa około 10 ? 20 minut.
 
Czy zabieg jest bolesny?
Tolerancja na ból to cecha bardzo indywidualna, odmienna dla każdej osoby. Podczas zabiegu nie są potrzebne żadne środki przeciwbólowe, a większość osób określa doznania jako wrażenie podobne do uderzenia gumką recepturką, po którym następuje trwające kilka minut uczucie ciepła. Schłodzenie skóry po zabiegu może przynieść ulgę.
 
Czy przed i po zabiegu należy zachować środki ostrożności?
Widoczne światło emitowane przez system Ellipse jest całkowicie bezpieczne. Potencjalnie szkodliwe długości fal są bezpiecznie eliminowane dzięki unikalnej technologii Ellipse Dual Mode Filtering System. Ponieważ podczas opalania w skórze gromadzi się pigment (melanina), ważne jest, by unikać opalania (na słońcu, w solarium czy samoopalaczem) przed i w trakcie kuracji. W innym wypadku opalona skóra będzie pochłaniała więcej światła, przez co zabieg będzie mniej skuteczny.
 
Nie ma konieczności stosowania żadnych zabiegów natychmiast po przeprowadzeniu kuracji, jednak osoby o wrażliwej skórze mogą stosować przez kilka dni krem łagodzący. Zalecamy ograniczenie ekspozycji na słońce i stosowanie filtrów przeciwsłonecznych (min. SPF 60) przez kilka tygodni po zabiegu. Po przeprowadzeniu zabiegu na rozszerzone naczynka na nogach zalecane jest noszenie przez kilka tygodni rajstop uciskowych. Pomiędzy zabiegami mającymi na celu usunięcie większych żył na nogach (operacja lub skleroterapia) a zabiegami Ellipse powinien upłynąć co najmniej miesiąc, aby skóra całkowicie się zagoiła.
 
Ilu zabiegów Ellipse będę potrzebować?
Liczba zabiegów zależy od części ciała i stanu naczyń krwionośnych. Wyniki badań klinicznych mówią, że zazwyczaj konieczne jest 1 ? 4 zabiegów, przeprowadzanych co miesiąc.
 
Jaką mam pewność, że Ellipse to skuteczna i bezpieczna metoda? Przed wprowadzeniem produktu na rynek przeprowadzane są badania kliniczne pod kierunkiem czołowych lekarzy, które dowodzą skuteczności i bezpieczeństwa zabiegów z użyciem systemu Ellipse. Rezultaty tych badań są publikowane w renomowanych czasopismach medycznych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi publikacjami na stronie internetowej www.ellipse.org.pl. Warunki Twojej kuracji będą oparte na uwagach opracowanych i polecanych rzez lekarzy prowadzących badania kliniczne
 
Zobacz sam

 
Cennik
Pojedyncze naczynko 100zł
Nos/ skrzydełka nosa 300zł
Policzki 300zł
Cała twarz 450zł
Naczynka na kończynach dolnych od 150zł / w zależności od obszaru
Naczyniak 1 impuls 60zł